Kategorie blog
TE PRODUKTY MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ
O'rings
O'rings
3,40 zł
zestaw
Blue vax
Blue vax
4,90 zł
szt.
Shafty Aluminium Natural - Medium
Shafty Aluminium Natural - Medium
4,90 zł
Stem Crowns - zaciskacze na piórka
Stem Crowns - zaciskacze na piórka
4,20 zł
komplet
Protectory na piórka silver
Protectory na piórka silver
4,20 zł
komplet
Piórka Unicorn Sigma Pro
Piórka Unicorn Sigma Pro
3,85 zł
komplet
Shafty Target Pinch Grip - Midi
Shafty Target Pinch Grip - Midi
11,70 zł
komplet
Target Titanium  Pro Grip Rings
Target Titanium Pro Grip Rings
7,40 zł
komplet
Groty COSMO Fit Point Normal czarne - 50 szt
Groty COSMO Fit Point Normal czarne - 50 szt
20,40 zł
opakowanie

Weekend z dartem. Polish Open 2019 - relacja

0
Weekend z dartem. Polish Open 2019 - relacja

W dniach 17-19 maja odbył się międzynarodowy, największy turniej darta w Polsce - Polish Open 2019.
Łukasz Wacławski ambasador sklepu Darter180.com i marki Cosmodarts wziął udział w tym wydarzeniu i każdego dnia stawał na linii rzutów. Grał i czy coś wygrał? Zadaliśmy mu trzy pytania. Zapraszamy do ciekawej lektury :)

 

Weekend z dartem. Polish Open 2019 - relacja

Darter180: Wziąłeś udział w Polish Open 2019. Jakie masz odczucia, jak się tobie grało, kogo z zawodników byś wyróżnił tych polskich i zagranicznych?

Łukasz Wacławski: Weekend w Policach jest największym wydarzeniem na naszej rodzimej darterskiej arenie. Zawody przyciągają zawodników z całego świata, walczących o punkty do rankingów WDF/BDO. Tak się również składa, że tymi trzema turniejami (Polish Open, Police Masters oraz Grand Prix Polski nr 9) zamykamy nasz krajowy ranking, decydujący o składzie kadry. Każdy, komu na tym zależy, chce więc ugrać jak najwięcej.
Generalnie, w tym sezonie zdobywałem nieco szersze niż dotychczas doświadczenia (udział w Q-School, zjazd Challenge Tour, kwalifikacje European Tour)…dlatego moje nastawienie do takich zawodów jest już inne i niewiele jest mnie w stanie zaskoczyć jeśli chodzi o wydarzenia przy tarczy. Zarówno w Polish Open jak i Police Masters sprawnie przechodziłem fazę grupową i później walczyłem o jak najlepszą lokatę. W turnieju Polish Open pokonał mnie w bezpośrednim pojedynku Grzegorz Działkowski, który też był jednym z kandydatów do kadry…nie zaczął się więc ten weekend dla mnie zbyt wesoło - choć generalnie nie zwykłem narzekać i oczywiście, cały czas pozostaję fanem Grześka!

W turnieju niedzielnym Police Masters dotarłem do miejsca 9., a lepszy w tym meczu okazał się późniejszy zdobywca tytułu Mark Timothy Blandford. Może tylko wspomnę, bo jeden z wcześniejszych meczów miałem dość ciekawy… Przy grze do czterech wygranych i stanie meczu 3:1 dla przeciwnika, ten podchodził do zakończenia 90…rzucił: 25 - 15 i BUM! w sam środek podwójnej 20. Odwrócił się by przybić zwycięską piątkę, ale niestety nie mogłem odwzajemnić tego sympatycznego gestu. Każdy darter to czytający, od razu wie dlaczego. Wygrałem oczywiście tego lega i potem cały mecz…ilu z nas ma za sobą podobne historie…

Jeśli pytasz o wyróżniających się zawodników - po pierwsze, wysoką formę potwierdził Sebastian Steyer, który został finalistą Polish Open i tym samym tylko przypieczętował swój udział w Mistrzostwach Świata BDO. Trzymamy teraz kciuki za Sebastiana, bo jest na dobrej drodze w walce o rozstawienie w tym najważniejszym w sezonie turnieju! Idąc dalej - Krzysztof Kciuk również pokazał swoją równą, mocną grę w każdym z turniejów. Sam pewnie nie jest hiper zadowolony z tych zawodów bo jest profesjonalistą i wie, że może takie rozgrywki wygrywać, ale również i Krzyśka z przyjemnością bym tu wyróżnił. Dobrze też grał w młodzieżowych turniejach Sebastian Białecki - obecnie nasz jedyny eksportowy junior. Do boju Seba! W kategorii kobiet bardzo solidnie walczyła Karolina Podgórska, która po raz kolejny przypieczętowała swoją pozycję najlepszej polskiej darterki.

Z zawodników zagranicznych warto odnotować udział młodziutkiego Leightona Bennetta, który w ostatnim czasie uznawany jest za wschodzącą gwiazdę światowego darta…ale najlepiej ze wszystkich spisał się Toon Greebe - Holender który zwyciężył w Polish Open, a w Police Masters przegrał dopiero w finale. Przypadek Toon’a jest to nieco dłuższa historia, i patrząc na jego wyniki, musimy też zdawać sobie sprawę, że ten chłopak, niespełna dwa lata temu miał amputowaną prawą stopę (!), na skutek fatalnej infekcji. Trochę łobuzował w finale z Sebastianem, ale szacunek za życiową zwycięską walkę należy mu się jak najbardziej.

Mnie osobiście najbardziej ucieszyła wygrana w turnieju Grand Prix Polski - nie raz grałem już finały czy półfinały tych rozgrywek i tym razem to ja rzuciłem ostatnią lotkę w tym turnieju. Była radość!

Darter180: Gratulujemy zwycięstwa! Jak wyglądała twoja droga do finału i sam finał?

Łukasz Wacławski: Mimo dużego zmęczenia (Grand Prix rozgrywane jest w sobotę po zakończeniu Polish Open) byłem cały czas dobrze skoncentrowany i uważny. Powiedziałbym, że „nie oglądałem się za siebie” - to taki przyjemny stan, gdzie nic nie jest w stanie wytrącić mnie z równowagi. Całe zawody zagrałem dobrze, równo i w rytmie, a w finale z Krzyśkiem Kciukiem prowadziłem już 4:2 (graliśmy do 5) - Krzysiek doprowadził do 4:4 i rozpoczynał ostatniego lega. Po 12 lotkach miał ustawione 95 - taktycznie rzucał 50-13-i…pomylił się na podwójnej szesnastce, ja natomiast skończyłem swoje 77 i mogłem cieszyć się ze zwycięstwa.
Ważna to sprawa, bo po podsumowaniu wyników okazało się, że wyniki całego weekendu dały mi kwalifikacje do Kadry Polski. Po to jechałem do Polic i ten najważniejszy cel zrealizowałem.

Darter180: Polecasz taki darterski weekend niezdecydowanym?

Łukasz Wacławski: Jeżeli ktoś chce rozwijać się sportowo, to nie ma innej drogi niż udział w turniejach - nawet w tych o randze przewyższającej obecny poziom zawodnika. Trzeba się ogrywać, budować własne doświadczenia. Niezdecydowani niech pozostaną niezdecydowani, a ci którzy chcą grać lepiej, niech pakują tornister i stają do współzawodnictwa!

Na zdjęciu Łukasz i kolega Muga Nagashima z Japonii

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl