Wysyłka w 24h! Darmowa dostawa od 295 zł

 +48 510 865 644

[email protected]

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Lotki i rzutki do darta.

Obecnie gra w rzutki przestała być już kojarzona jedynie z wieczornym wyjściem do lokalnego pubu. Coraz częściej zdarza się, że dzięki tej niepozornej rozrywce niektórzy z nas odkrywają prawdziwą pasję! Nie mówiąc już o dużych sukcesach naszych zawodników na arenie międzynarodowej. Wraz z rozwojem umiejętności, wzrasta wiedza dotycząca potrzebnego do gry sprzętu, zaczynając od dobrej jakości tarczy do gry, kończąc na lotkach do darta. To właśnie lotki zaraz obok tarczy są najważniejszą rzeczą w darcie. Nowoczesne lotki do darta zaskakują wysoką jakością wykonania, a dzięki temu precyzją podczas rzutu. Niezależnie od poziomu umiejętności gry w lotki, w naszym sklepie internetowym dart, znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Rzutki do darta dla początkujących wykonane między innymi z mosiądzu, w niskiej i bardzo atrakcyjnej cenie.

Lotki do darta dla zaawansowanych graczy i najwyższej jakości - dla profesjonalistów, gdzie zawartość wolframu sięga aż 95-97%. Każde lotki do darta z naszej oferty zostały profesjonalnie wyselekcjonowane. Gwarantujemy najwyższą jakość!

Lotki steeltip i lotki softip

W grze w darta możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje lotek:

  • Lotki steeltip (groty stalowe) - zakończone ostrymi, metalowymi końcówkami - do darta klasycznego na tarczach sizalowych. Waga lotek ze steel grotem waha się między 14g - 40g.
  • Lotki softip (groty plastikowe) - zakończone plastikowymi końcówkami - do darta na tarczach elektronicznych. Regulamin darta elektronicznego dopuszcza maksymalną wagę barrela 20g oraz całej lotki 22g.

Nie można jednoznacznie wskazać, który typ rzutek jest lepszy… Wybór odpowiedniego sprzętu do gry w darta zależy od upodobań graczy. Inne lotki dobierzesz do steel darta, a inne do elektronicznego. Najważniejszą częścią lotki jest beczka, tzw. barrel. To właśnie barrel trzymamy w dłoni, dlatego musi mieć dobrą przyczepność i odpowiadać nam jego charakterystyka - grip, waga, długość i szerokość barrela - to jego najważniejsze cechy. Do tego wszystkiego dojdziesz testując różne rzutki, nie ma tutaj w darcie złotej reguły. Jedna mała rada - nasze doświadczenie podpowiada nam, by zacząć rzucać lotkami do darta o wadze 20-23 gram w darcie klasycznym (steel) i rzutkami o wadze 16-20 gram w darcie elektronicznym.

Lotka do gry w darta - budowa

POINT (grot) - BARREL (beczka) - SHAFT (nasadka) - PIÓRKO

Elementy profesjonalnej lotki dart są w większości przypadków wymienne i łączone gwintowo lub na wcisk.

Z czego robi się lotki do darta?

W produkcji głównych część lotki do darta używany jest wolfram (z ang. Tungsten). Wolfram to ciemnoszary metal, który jest bardzo czysty, ciągliwy oraz łatwo poddaje się obróbce. Wyróżnia się niewielkimi ilościami węgla, dzięki czemu jest twardy i kruchy. Poprzez wysoką twardość i gęstość, wolfram używany jest do produkcji, między innymi lotek do darta, a konkretnie do wyrobu barreli (beczek), gdzie w najlepszych lotkach występuje aż od 95% do nawet 97%. Solidne lotki mają 80% wolframu i prezentują zadowalającą jakość. Najtańsze lotki do darta wykonane są z mosiądzu.

Graj, testuj, rzucaj lotkami. Sprawdź naszą ofertę rzutek i zacznij grać w darta. Zapraszamy :)

LOTKI I RZUTKI DO DARTA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl