Wysyłka w 24h! Darmowa dostawa od 295 zł

 510 865 644

[email protected]

Mistrzostwa Świata w darta PDC 2019 - zapowiedź 0
Mistrzostwa Świata w darta PDC 2019 - zapowiedź

Mistrzostwa Świata PDC 2019 na ten darterski turniej czeka się cały rok!

Grand Slam of Darts oraz Finały Players Championship były ostatnimi darterskimi turniejami przed najważniejszym turniejem w całym roku, czyli Mistrzostwami Świata federacji PDC - Professional Darts Corporation w Londynie. W obu turniejach rangi premier przed kamerami zaprezentował się Krzysztof Ratajski. Można mieć pewien niedosyt, jednak na chłodno trzeba ocenić oba jego występy jako pozytywne.

Losowanie - na kogo trafił w turnieju nasz reprezentant Krzysztof Ratajski?

To jednak już za nami, a w poniedziałek miało miejsce losowanie, po którym poznaliśmy drabinkę całych mistrzostw. W pierwszej rundzie zmierzą się nierozstawieni darterzy, w tym dwie Panie. Polski Orzeł znalazł się w mocniejszej grupie i potencjalnie mógł trafić na o wiele niżej notowanych rywali. Ratajski nie miał dużo szczęścia i los przydzielił mu groźnego Japończyka Seigo Asadę.
Azjata nie miał jeszcze wielu okazji, żeby pokazać się na scenie PDC, jednak występował już na mistrzostwach BDO i potrafił wykręcać dobre wyniki. Zawodnicy z tego regionu zawsze są niebezpiecznymi rywalami, mimo że potrafią grać nierówno, to stać ich także na zaprezentowanie wysokich średnich w swoich meczach w darta.
W drugiej rundzie czeka już rozstawiony z numerem 9 James Wade, czyli zdobywca dwóch tytułów w dużych turniejach telewizyjnych. Anglik okazał się najlepszy w Mistrzostwach Europy, a także w finałach World Series of Darts po pamiętnym meczu finałowym z Michaelem Smithem. Brytyjczyk został też niedawno po raz pierwszy ojcem i wydaje się, że fakt ten dodał mu przed tarczą skrzydeł.

Polish Eagle daje przykład - grając swój pojedynek w darta nigdy się nie poddawaj.

Oczywiście najważniejsza będzie postawa naszego dartera i to, jak on zaprezentuje się ze swoimi lotkami na scenie. W ostatnich miesiącach Krzysztof pokazał, że potencjał ma wysoki i jeżeli ma swój dzień, to potrafi walczyć z każdym. Szczególnie można było się o tym przekonać w meczu pierwszej rundy na finałach Players Championship przeciwko Gerwyn’owi Price’owi, gdzie od stanu 1-5 Polak wygrał kolejne 5 legów na średniej blisko 120! Trzeba podkreślić, że przy tym Walijczyk nie miał żadnej lotki na zakończenie spotkania, co tylko dodaje wyjątkowości wyczynowi Ratajskiego.
Godnym uwagi jest jeszcze fakt, iż do udziału w mistrzostwach powracają kobiety. PDC zorganizowało pod koniec roku dwa turnieje kwalifikacyjne, jeden dla Pań z UK oraz drugi dla reszty globu. Ostatnio darterka brała udział w Mistrzostwach Świata PDC w 2009 roku, kiedy to dziką kartę otrzymała Anastasia Dobromyslova. Tym razem także w zmaganiach obejrzymy Rosjankę. Oprócz niej w turnieju weźmie udział uznawana za najlepszą zawodniczkę globu Lisa Ashton, mistrzyni BDO wśród Pań z dwóch poprzednich lat.

Start i koniec Mistrzostw Świata w darta PDC 2019

Podsumowując, nasz rodzynek w Ally Pally nie będzie miał łatwego zadania, jednak ostatnio mogliśmy się przekonać, że Polish Eagle potrafi stanąć na wysokości zadania. Gra jest warta świeczki i każde zwycięstwo szczególnie tutaj jest wiele warte, tak pod względem doświadczenia, jak i nagród pieniężnych. Przed nami ogrom darta na najwyższym poziomie i nie pozostaje nic innego, jak odliczać ostatnie dni przed największym turniejem w roku, a od 18 grudnia, bo wtedy Ratajski wkracza do gry, trzymać kciuki za Polaka na PDC World Darts Championship 2019.

Start Mistrzostw Świata PDC 13 grudnia 2018 r. Zakończenie 1 stycznia 2019 r.
Mecz Krzysztof Ratajski vs Seigo Asada - wtorek 18 grudnia 2018 r.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Nasze atuty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl