Wysyłka w 24h! Darmowa dostawa od 295 zł

 510 865 644

[email protected]

Phil Taylor – mistrz darta powraca? 0
Phil Taylor – mistrz darta powraca?

W tym roku Phil Taylor, darter z Wielkiej Brytanii, po trzydziestoletniej karierze ogłosił koniec kariery. Chociaż wszyscy fani mogli spodziewać się, że w wieku 58 lat mistrz darta może zapragnąć odpocząć od ciągłych treningów i podróży po całym świecie, informacja o przejściu na darterską emeryturę zaskoczyła wszystkich. Phil Taylor nie wyklucza jednak pojedynczych powrotów do rozgrywek

Czy Phil Taylor tęskni do gry w darta?

I tak, i nie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z jednej strony sam się przyznaje, że miło jest budzić się o dowolnej godzinie i nie rozpoczynać dwugodzinnego treningu. Mistrz darta odpoczywa także od nieustannych podróży po całym świecie. Ciągłe zmiany czasu, życie według grafiku sportowych treningów nie należą do łatwych i przyjemnych doświadczeń.

Z drugiej strony Phil Taylor nie zrezygnował całkowicie z darta. Zawody, a nawet podróżowanie nadal są częścią jego życia. Podróżował po Australii i Nowej Zelandii. Brał udział w inauguracji międzynarodowej serii Pro Darts Showdown, a w Japonii grał także w darta soft-tip. Pobyt w Tokio wspomina doskonale, bardzo polubił mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. W międzyczasie pielęgnuje swój ogródek, zaczął inwestować w nieruchomości i oczywiście zajmuje się sprzedażą sygnowanego swoim nazwiskiem sprzętu do darta i akcesoriów. Pracuje także jako komentator w Sky Sports.

Czy Phil Taylor wróci do zawodowego darta?

Phil Taylor przyznał się, że tęskni za rywalizacją. Nie chciałby jednak wracać do częstych podróży, które wspomina najgorzej.

Wielokrotny mistrz przyznaje jednak, że mógłby zagrać w najbliższym PDC William Hill World Championchip. Musiałby jednak otrzymać dziką kartę, a to z kolei wiąże się z pewną niesprawiedliwością. Zająłby bowiem miejsce kogoś, kto na start w mistrzostwach ciężko pracował. Póki co, informacje o ewentualnym jednorazowym powrocie nie zostały potwierdzone. Nie byłby on jednak precedensem – przywracano już takich mistrzów jak John Lowe, Bobby George i Keith Deller.

Phil Taylor, zwany The Power, na grze w darta zarobił 7,25 miliona funtów brytyjskich. Jest żywą legendą, zwyciężył w niemal 80 turniejach, tytuł mistrza świata zdobył aż 16 razy.

Zobaczcie, jakie produkty sygnowane nazwiskiem mistrza możecie kupić w darter180.com:

Phil Taylor Power Series

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Nasze atuty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl