Wysyłka w 24h! Darmowa dostawa od 295 zł

 +48 510 865 644

[email protected]

Z nieba do piekła, z piekła do nieba - Krzysztof Ratajski zagra w prestiżowym turnieju darta Grand Slam of Darts! 1
Z nieba do piekła, z piekła do nieba - Krzysztof Ratajski zagra w prestiżowym turnieju darta Grand Slam of Darts!

Polscy kibice darta, a szczególnie sam zainteresowany Krzysztof Ratajski, podróżowali z piekła do nieba cały czas dowiadując się o tym, kto weźmie udział w prestiżowym turnieju Grand Slam of Darts. Byłby to pierwszy występ polskiego dartera w tych rozgrywkach, więc tym bardziej cała społeczność liczyła na to, iż zobaczymy tam Polskiego Orła.

Skąd podejrzenia, że to właśnie Krzysztof Ratajski wystąpi na Grand Slam of Darts?

Wydawało się, że już rok temu Ratajski zapewnił sobie udział w Grand Slam 2018 zwyciężając w turnieju Masters pod egidą BDO. Brytyjska Organizacja Darta od tego roku postanowiła zmienić zasady i to triumfator z bieżących rozgrywek zapewnił sobie taki udział, a Polak poszedł jakby w zapomnienie.
Taka decyzja BDO zabolała wszystkich fanów darta, ale pozostawała nadzieja, że Krzysztof zapewni sobie udział na podstawie osiągnięć, które zanotował w tegorocznych startach w PDC. Jeszcze kilka tygodni temu The Polish Eagle był trzecim oczekującym na liście zawodników zakwalifikowanych, a pozycję tę dawał mu wygrany w lutym turniej UK Open Qualifier.

Polski najlepszy darter traci miejsce w zakwalifikowanej 16-tce

Po triumfie w dwóch turniejach Players Championship podczas jednego weekendu wydawało się, że wreszcie polscy kibice otrzymają to, na co czekali, jednak spektakularny wynik zniweczył blamaż faworytów podczas Mistrzostw Europy, przez co do finału dotarli zawodnicy bez kwalifikacji do Grand Slama, co oznaczało, że Ratajski stracił miejsce w 16-tce zakwalifikowanej właśnie do tych rozgrywek.
Okazało się jednak, że nasz najlepszy darter ma masę szczęścia i z powodu urazu odniesionego w wypadku samochodowym Corey Cadby, finalista UK Open 2018, wycofał się z nadchodzących turniejów, co otworzyło furtkę do spełnienia marzeń Polaka. Pozostał ostatni warunek, podobnie jak tydzień wcześniej na Mistrzostwach Europy, tak i na finałach World Series of Darts, żaden z niezakwalifikowanych zawodników nie mógł dojść do finału.

Zasady uczestnictwa w turniejach darterskich Grand Slam of Darts

Tym razem faworyci nie zawiedli w takim stopniu i już po ćwierćfinałach Krzysztof Ratajski mógł cieszyć się z informacji, iż w Grand Slam of Darts 2018 wystąpi. Jak widzimy zasady uczestnictwa w turniejach darterskich Grand Slam of Darts, są bardzo przewrotne i udział tylko w jednym turnieju zależy od wielu czynników, co często generuje przedziwne sytuacje, gdzie zawodnicy podróżują z piekła do nieba i na odwrót. Nie pozostaje nam nic innego, tylko mocno ściskać kciuki za naszego Orła i liczyć, że Krzysztof zajdzie w Wolverhampton jak najdalej.
Dnia 6 listopada zostały rozlosowane grupy.

Krzysztof Ratajski zagra w grupie B.
Turniej w darta Grand Slam od Darts odbędzie się w dniach 10-18 listopada.

Group B
(8) Michael Smith
Raymond van Barneveld
Krzysztof Ratajski
Adam Smith-Neale


Życzymy powodzenia i mega emocji w czasie oglądania!

Komentarze do wpisu (1)

7 listopada 2018

Doceniam zapał i prace Maćko18, chłopak sporo tego produkuje. Niestety ilość jak na razie nie przekłada się na jakość, szczególnie jeśli chodzi i epistolarną stronę jego twórczości. Jest wiedza ale jest też problem z jej przelaniem na papier... warto popracować nad językiem i składnią zdań żeby publikowane artykuły były bardziej przejrzyste i łatwiejsze w odbiorze. Pozdrawiam.

Submit
Nasze atuty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl