Wysyłka w 24h! Darmowa dostawa od 295 zł

 +48 510 865 644

[email protected]

Polski zawodnik rzuca 9 lotkę! 0
Polski zawodnik rzuca 9 lotkę!

W czasie odbywającego się w Wigan w Anglii dwudniowego turnieju w darta federacji PDC z serii Challenge Tour nasz reprezentant Krzysztof Ratajski kończy lega 9-tą lotką!

Jak rzucić 9-tą lotkę?

9-ta lotka to nic innego jak perfekcyjny leg i jest cichym marzeniem wielu darterów :) Taki leg ma wiele wariantów rozwiązania, najpopularniejszym jest: 180, 180 i skończenie 3 lotkami checkout'u 141. Boom licznik wyzerowany :) Krzysztof pierwszy raz w karierze rzuca 9-tą lotkę w czasie poważnego turnieju. Mamy nadzieję, że nie ostatnią. W ramach ciekawostek, za perfekcyjnego lega w czasie Mistrzostw Świata, czy innych wielkich turniejów w darta organizatorzy płacą niemałe nagrody finansowe.

Krzysztof Ratajski wygrał również drugi sobotni turniej inkasując 2 tysiące funtów. W czasie weekendu rozegrał 4 turnieje zdobywając łącznie 2,5 tysięcy funtów. Finanse w darcie to nie tylko gotówka, ale i sam ranking opiera się właśnie na ilości zgromadzonych funtów na koncie, więc taki zastrzyk to nie tylko ulga dla portfela, ale co ważniejsze dla wirtualnej tabelki, która ma później przełożenie na zdobycie miejsca w telewizyjnych turniejach.

Sama 9-ta lotka nie pojawia się tak często na ekranach telewizorów. Fani mają okazję podziwiać perfekcyjny leg średnio raz, bądź dwa razy do roku. W bieżącym sezonie wyczyn ten powędrował jak na razie jedynie na konto Gary'ego Andersona, który zaliczył kolejno 180, 180 oraz c/o 141 (T20+T19+D12) w ćwierćfinale World Matchplay przeciwko Joe Cullen'owi.
Video Gary Anderson 9'ta lotka

Za to rok wcześniej mogliśmy obejrzeć dwukrotnie takie zdarzenie. Najpierw Adrian Lewis popisał się takim wyczynem w Premier League, zaś pod koniec roku perfekcyjnego lega rozegrał Kyle Anderson w półfinale Mistrzostw Europy, kiedy to mierzył się z Michael'em van Gerwenem.
Wprawdzie Krzysztof nie zaliczył 9-tej lotki przed wielką publiką, jednak to dalej jest wyczyn, który dla wszystkich darterów jest chwilą wyjątkową. Tym bardziej jeszcze raz gratulujemy i życzymy więcej takich legów, następnym razem na jednym z „Majorów" w walce o największe trofea.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Nasze atuty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl