Kategorie blog
TE PRODUKTY MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ
O'rings
O'rings
3,40 zł
zestaw
Blue vax
Blue vax
4,90 zł
szt.
Shafty Aluminium Natural - Medium
Shafty Aluminium Natural - Medium
4,90 zł
Stem Crowns - zaciskacze na piórka
Stem Crowns - zaciskacze na piórka
4,20 zł
komplet
Protectory na piórka silver
Protectory na piórka silver
4,20 zł
komplet
Piórka Unicorn Sigma Pro
Piórka Unicorn Sigma Pro
3,85 zł
komplet
Shafty Target Pinch Grip - Midi
Shafty Target Pinch Grip - Midi
11,70 zł
komplet
Groty COSMO Fit Point Normal czarne - 50 szt
Groty COSMO Fit Point Normal czarne - 50 szt
20,40 zł
opakowanie
Groty COSMO Fit Point Long - 50 szt
Groty COSMO Fit Point Long - 50 szt
20,40 zł
opakowanie

Bukmacherzy w niego nie wierzyli – Aspinall zwycięzcą UK Open 2019

0
Bukmacherzy w niego nie wierzyli – Aspinall zwycięzcą UK Open 2019

W UK Open 2019 wzięło udział aż 159 darterów. Był to pierwszy duży turniej w całym roku, a drugi z tych większych po The Masters. Oczywiście za nami także kilka kolejek Premier League oraz turnieje z serii Players Championship. Niespodziewanym zwycięzcą całego turnieju został Nathan Aspinall, który po półfinale Mistrzostw Świata osiągnął teraz największy sukces w karierze, czyli zdobył głośny telewizyjny tytuł.

Bukmacherzy w niego nie wierzyli

Przed startem turnieju próżno było szukać Aspinalla w pierwszej dziesiątce, czy nawet dwudziestce faworytów do triumfu. Notowaniom bukmacherów przodował Michael van Gerwen, który jak się okazało, szybko pożegnał się z tegorocznym UK Open. Podobny los spotkał zresztą inne sławy światowego darta, które uznawane były za mniejszych, bądź większych pretendentów do tytułu. Publikę ponownie zawiódł Peter Wright, a po kontuzji pleców nie udał się powrót na scenę Garyemu Andersonowi.

Wśród zawodników, którzy byli wysoko w notowaniach udane występy zaliczyli Gerwyn Price, Rob Cross, a także Michael Smith. Co ciekawe ten ostatni kilka dni przed weekendowymi rozgrywkami zmuszony był przejść operację. Na scenie dało się zauważyć kulejącego Michaela. Jednak jak sam „Bully Boy” zaznaczył, problem dotyczy lewej nogi, która z perspektywy rzucania do tarczy nie jest tak ważna, jak ta, na której opiera się ciężar ciała.

UK Open było kontynuacją świetnej gry „Icemana”. Price w ostatnich tygodniach prezentuje niebywałą formę. Przed tygodniem wygrał oba turnieje Players Championship, a tutaj doszedł aż do półfinału. Walijczyk został powstrzymany dopiero przez rewelację weekendu, czyli późniejszego triumfatora Nathana Aspinalla. Pamiętajmy, że to właśnie Gerwyn okazał się za mocny dla najlepszego polskiego dartera – Krzysztofa Ratajskiego.

Sukces Ratajskiego, Kanik z cennym doświadczeniem

„Polish Eagle” zaliczył 1/8 finału, co trzeba uznać za dobry wynik. W końcu Ratajski uległ świetnie dysponowanemu Price’owi, który ostatnio praktycznie w każdym meczu gra na średniej powyżej 100 punktów. Niemniej jednak w UK Open mieliśmy dwóch reprezentantów naszego kraju. Tytus Kanik nie może być tak zadowolony z występu w Minehead, gdyż swoją przygodę zakończył na pierwszym meczu (druga runda). Szczególnie wynik nie wygląda najlepiej, gdyż „Tito” zaliczył whitewash, czyli przegrał swój pojedynek 0-6.

Trzeba jednak przyznać, że był to pierwszy występ dartera numer 2 w Polsce na tak dużym turnieju indywidualnym. Doświadczenie zebrane przed tarczą w takich zawodach jest nie do ocenienia i może tylko zaowocować w przyszłości. Zresztą podobnie jest u Ratajskiego, tylko w tym przypadku mówimy o innej skali. Krzysztof powoli zadamawia się w czołówce światowego darta i wydaje się, że kwestią czasu są jeszcze lepsze wyniki.

Liczby UK Open 2019
170 – takim zejściem zakończył mecz finałowy Nathan Aspinall
52 – taką skuteczność [%] na podwójnych zaliczył w półfinale przeciwko Gerwynowi Price’owi Nathan Aspinall (wynik 11-9)
67 - taką skuteczność [%] na podwójnych zaliczył Michael Smith w ćwierćfinale przeciwko Steve’owi Beaton’owi (wynik 10-1)
104,57 – na takiej średniej zagrał Gerwyn Price przeciko Krzysztofowi Ratajskiemu (wynik 10-3)
20 – tyle minut trwał mecz Michaela Smitha z Jermainem Wattimeną w 1/8 finału (wynik 10-3)
5 – tyle głośnych nazwisk odpadło z UK Open już w piątkowy wieczór (van Gerwen, Wright, Anderson, van Barneveld, A. Lewis)

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl