Wysyłka w 24h! Darmowa dostawa od 295 zł

 +48 510 865 644

[email protected]

Wspieramy polskiego darta! 0
Wspieramy polskiego darta!

Miło nam poinformować, że Darter180 nawiązał ścisłą współpracę z Polish Dart-Cam League! Słyszeliście o kamerkowej lidzie darta? To właśnie w tej lidze możesz grać w darta, w zaciszu swojego domu.

Po więcej informacji zajrzyj na fan page na FB: Polish Dart-Cam League

Gościnnie na blogu odwiedza nas Leszek, jeden z graczy oraz opiekunów ligi. Leszek od czasu do czasu będzie pisał artykuły z przebiegu kolejek. Ciekawostki, wysokie zejścia, maxy, ciekawe wyniki. To wszystko na naszym blogu :D

Polish Dart-Cam League - początki ligi kamerkowej

W rekordowej, 16 edycji Polish Dart Cam League (covid 2.0 special edition) bierze udział 92 zawodników. Oczywiście ogromna popularność naszej ligi wynika częściowo z powodu ograniczenia rozgrywek w realu, ale jest również owocem 8-letniej pracy, koordynowanej najpierw przez Ola Zalewskiego, potem przez Hirka Furgał, a obecnie Patryka Urbana.

Mamy rekordzik również jeśli chodzi o sponsorów, do tych którzy byli z nami w zeszłym sezonie, między innymi Darter180.com (sprzęt darterski), dołączyła firma DMLARRYDESIGN (personalizowana odzież darterska). W imieniu prowadzących ligę proszę, aby każdy w wolnej chwili sobie “kliknął” i sprawdził ofertę. Pamiętajcie, że o ile sponsorzy pomagają nam uatrakcyjnić ligę, o tyle Wy możecie im pomóc robiąc zakupy. Dobra, koniec tej tautologii 😃. Przejdźmy do ligi 😉.
Jak wiecie, losy w jaki będą wyglądały dywizje w tym sezonie było nie tylko w rękach Patryka, ale również kilku innych osób które poprosił o zdanie... Chodziło o “abolicję darterską”, czyli przyjęcie nowych/wracających zawodników nie do Silver ale tam gdzie w teorii przynajmniej bardziej pasują jeśli chodzi o poziom.

Zasadniczym czynnikiem była ogromna ilość zawodników zgłoszonych do Silver, podczas gdy z Platinum i Gold wypadło nam całkiem sporo. Nie było sensu żeby wracający do ligi Olo Zalewski (70+), czy debiutujący w niej Seba Białecki (80-) męczyli się w Silver, skutecznie zniechęcając tych ze średnią 50 do walki o nagrody czy próbę awansu... Co prawda kilku kapciów z Platinum było przeciw takiemu rozwiązaniu jednak ostatecznie przepchnęliśmy “abolicję” wynikiem głosów 4:3 😉.

Myślę że wpłynie to na zdecydowanie ciekawszy (bardziej wyrównany) poziom sportowy w poszczególnych dywizjach. O tym jak wygląda, będę pisał ja... I od razu zaznaczam że mi się nie chce, ale to prośba jednego ze sponsorów, więc jak Wam się nie podoba to nie komentujcie tylko se potrenujcie. Ze względów czasowych, ale również dlatego że znam najsłabiej zawodników nie będę komentował dywizji silver.
PLATINUM

Polish Dart-Cam League - hity 1 kolejki

Niestety gracie w kratkę –  bardzo dużo meczów przełożonych, akurat Platinum powinno tu stanowić wzór, a jak zwykle najlepiej radzi sobie z tym dywizja Silver... Komentuję więc to co mam.
HIT 1 KOLEJKI: Dawid Robak vs Sebastian Białecki
Jednym z faworytów (jak zwykle) jest Dawid Robak, którego los już w pierwszej kolejce skrzyżował z naszym Expo(rt) Juniorem Sebastianem Białeckim i od razu działo się, a nawet armaciło. Dawid zaczął od 13 lotki, w drugim legi dorzucił zapięcie 170, 15-stą lotką.

Przypominam że w poprzednim sezonie Dawid zaliczył jedyne takie zamknięcie w lidze, ale w ostatniej kolejce. O ile Sebastian w pierwszych dwóch legach nie istniał, w trzecim zaczął się rozkręcać, ale ten też padł łupem Dawida. Junior doprowadza po lepszej grze do remisu 3:3 (15 lotka w szóstym legu), ale w 7 legu Dawid przełamuje po raz trzeci, leg później mamy 5:3. Do końca meczu panowie utrzymują swoje podanie co oznacza bardzo ważne zwycięstwo Robaka 7:5, na otarcie łez Seba notuje dwa maxy na koncie. Średnia Dawida 81.85, Sebastiana 79.95.

W pozostałych meczach na uwagę zasługuje pewna wygrana Ola Zalewskiego “w debiucie po powrocie”. W meczu z Maćkiem Łuczakiem był co prawda 2:3 w plecy, ale potem nastąpiła “jesień średniowiecza” i skończyło się wynikiem 7:3 dla Ola, który zaaplikował m.in. 10x140+. Średnie 70+ wykręcili nam grając lokalnie Endi i Czesław (tak jak Olo wracający po abolicji), górą z tego pojedynku wyszedł Mucha, ale lekko nie było... dopiero zapinki w trzech ostatnich legach dały wygraną 7:5.

W swoim debiucie (po awansie z Gold) zwycięstwo w takim samym wymiarze notuje Mariusz Skotarczyk, chociaż tu był mecz darta jeszcze dziwniejszy 😃, bo Tomek Piotrowicz prowadził już 5:3. Panowie zapisali na swoim koncie po 15 lotce, a Mariusz zapiął 156, choć nie w każdym legu było tak kolorowo 😉. W pozostałych meczach Koral wygrał z Robinem, a debiutujący w lidze darta Krzysiek Lauer zremisował po dobrym meczu z Krzyśkiem Bielą (panowie podzielili 3x180 I 3x16 lotkę). Pozostałe mecze – przekładki.

Polish Dart-Cam League - hity 2 kolejki

Dawid Robak vs Mariusz Skotarczyk

Od razu zaznaczam że hit kolejki wybieram że tak powiem “po nazwiskach” i po formie prezentowanej przez zawodników zanim do niego dojdzie. Wyszło z tego że mecz mistrza i beniaminka zapowiada się niezwykle obiecująco... Było ciekawie, chociaż być może ze względu na to że Dawid nie docenił rywala 😉.

Pierwsze 4 legi jak na platinum być może nie zachwycają, ale faktem jest że 3:1 prowadzi po nich... Skoti! Kolejne 5 legów pada łupem Dawida, chociaż dopiero ostatni po mocnej grze na 17 lotkę... Stan 6:3 I wydaje się że sytuacja jest opanowana przez Robaka. No... może byłaby gdyby w 10-tym legu Skotarczyk nie zapiął ze 158, 12-lotką!!! Na pewno to daje cień szansy i sporo wiary w siebie, bo co prawda ciężko było Mariuszowi opanować nerwy ale udało mu się to zrobić – wygrać kolejne 2 legi i doprowadzić do remisu... Średnich nie podaję – zdecydowanie niezła dla Mariusza, ale Robal nie byłby zadowolony 😃.

Teraz pod lupę weźmiemy kolejne remisy. Tym bardziej że drugi faworyt – Seba Białecki nie ugrał kompletu. Na drodze stanął mu Andrzej Dębkowski... Przepraszam za porównanie (być może nietrafne), ale to tak jakby kiedyś Widzew Łódź w formie miał zagrać ze Stomilem Olsztyn... a reasumując Widzew zagrał słabo, Stomil zaś wybitnie 😉. I co?? I ledwie wymęczony remis i to w 94 minucie.

Co prawda Chaka Junior prowadził 2:0, ale potem 4 legi z rzędu wygrywa Andrzej... a po 8 legach remis! Kolejne dwa znowu Andrzej, ale Seba urywa 118, 18-lotką w ostatnim legu. Średnie oscylują w granicach 70, nie było wybryków poza 180 Andrzeja, ale wszystkie legi kończone bardzo solidnie między 18, a 23 lotką. Kolejny remis to mecz Warwasa i Łuczaka. I też po seriach z karabinu... Po 5:1 dla Juniora... 5:1 dla Rosomaka. Po niezłym meczu Krzysiek Lauer wygrywa z Tomkiem Piotrowiczem 7:4, w takim samym stosunku Brulion pokonuje Bielę, a zwycięstwo 7:3 notuje Bartek Wieczorek w meczu z Robinem.

Jeśli chodzi o 3 kolejkę to Lauer (156, 14 lotka, 2x180) po znakomitym meczu pokonuje Brulińskiego (15 lotka, 2x180) 7:5, średnie 79.5 vs 76,4. Łuczak (bardzo równa gra ale bez wybryków) gromi 7:0 Koralewskiego na średniej 75, a w trzecim dopiero rozegranym meczu trzeciej kolejki punktami dzielą się Dębkowski i Skotarczyk... Znowu fajny mecz, panowie są w formie!
Podsumowanie GOLD zrobię osobno... bo kto kurka wodna tyle naraz przeczyta 😉

Leszek Puchowski

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Nasze atuty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl