Kategorie blog
TE PRODUKTY MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ
O'rings
O'rings
3,40 zł
zestaw
Blue vax
Blue vax
4,90 zł
szt.
Shafty Aluminium Natural - Medium
Shafty Aluminium Natural - Medium
4,90 zł
Stem Crowns - zaciskacze na piórka
Stem Crowns - zaciskacze na piórka
4,20 zł
komplet
Protectory na piórka silver
Protectory na piórka silver
4,20 zł
komplet
Piórka Unicorn Sigma Pro
Piórka Unicorn Sigma Pro
3,85 zł
komplet
Shafty Target Pinch Grip - Midi
Shafty Target Pinch Grip - Midi
11,70 zł
komplet
Groty COSMO Fit Point Normal czarne - 50 szt
Groty COSMO Fit Point Normal czarne - 50 szt
20,40 zł
opakowanie
Groty COSMO Fit Point Long - 50 szt
Groty COSMO Fit Point Long - 50 szt
20,40 zł
opakowanie

Eric Bristow - legenda darta

0
Eric Bristow - legenda darta

Eric Bristow był jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii gry w rzutki. W swojej karierze zdobył pięć mistrzostw świata, w latach 1980 - 1986, a także  pięć tytułów World Masters. W 1993 roku Brytyjczyk był jednym z szesnastu najlepszych graczy, którzy odłączyli się od British Darts Organization, tworząc własną organizację - Professional Darts Corporation. Bristow łącznie w swojej karierze wygrał ponad 70 turniejów. W latach 80. wybitne umiejętności i ciekawa osobowość Bristowa pomogły zmienić postrzeganie gry w rzutki, która odtąd stanęła na światowym poziomie. Przybyło również fanów, którzy chętnie śledzili rywalizację zawodników. Eric Bristow zrezygnował z gry w darta w 2007 roku, aby rozpocząć pracę w charakterze eksperta telewizyjnego.

 

Ciekawa osobowość i talent Bristowa, stały się kluczem do dartowego sukcesu!

Na popularność Bristowa wpłynęło kilka zasadniczych czynników. Jego kariera rozkwitała równocześnie ze zwiększonym zainteresowaniem i rozwojem darta. Eric okazał się najlepszym i konsekwentnym graczem w rzutki, utrzymując się w czołówce światowych rankingów od 1980 do 1987 roku. Jego szczęście polegało na tym, że grał w darta w odpowiednim czasie. Media zaczęły wykazywać zwiększone zainteresowanie sportem w latach siedemdziesiątych, w których zostały rozegrane pierwsze mistrzostwa świata. Bristow mimo ogromnego talentu w młodym wieku, wyróżniał się także imponującą osobowością i nieposkromioną wiarą w siebie. Mieszanka ta sprawiła, że w krótkim czasie stał się jednym z bardziej rozpoznawanych i kontrowersyjnych graczy w darta.  

Niespodziewana śmierć Erica Bristowa

W ostatnich dniach światem darta potrząsnęła informacja o śmierci pięciokrotnego mistrza świata i jednej z największych legend tego sportu. Eric Bristow zmarł nagle, 5 kwietnia br. podczas zawodów w Liverpoolu, mając 60 lat. Wydarzyło się to w Echo Arenie, gdzie odbywały się wówczas zawody w darta - Premier League. Bristow, pomimo zakończenia kariery sportowej w 2007, pojawiał się regularnie na tego typu imprezach, jako gość honorowy. Jak podają media, Eric Bristow w pewnym momencie stracił przytomność i upadł. Niestety nie udało się go uratować, stwierdzono rozległy zawał serca. Po tym tragicznym wydarzeniu wiele osób ze środowiska darta przyznało, że Bristow był wyrazistą postacią i  w dużej mierze przyczynił się do popularności tego sportu. Wszyscy zgodnie uznają, że był największą legendą darta.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl