Wysyłka w 24h! Darmowa dostawa od 295 zł

 +48 510 865 644

[email protected]

Eric Bristow - legenda darta 0
Eric Bristow - legenda darta

Eric Bristow był jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii gry w rzutki. W swojej karierze zdobył pięć mistrzostw świata, w latach 1980 - 1986, a także  pięć tytułów World Masters. W 1993 roku Brytyjczyk był jednym z szesnastu najlepszych graczy, którzy odłączyli się od British Darts Organization, tworząc własną organizację - Professional Darts Corporation. Bristow łącznie w swojej karierze wygrał ponad 70 turniejów. W latach 80. wybitne umiejętności i ciekawa osobowość Bristowa pomogły zmienić postrzeganie gry w rzutki, która odtąd stanęła na światowym poziomie. Przybyło również fanów, którzy chętnie śledzili rywalizację zawodników. Eric Bristow zrezygnował z gry w darta w 2007 roku, aby rozpocząć pracę w charakterze eksperta telewizyjnego.

 

Ciekawa osobowość i talent Bristowa, stały się kluczem do dartowego sukcesu!

Na popularność Bristowa wpłynęło kilka zasadniczych czynników. Jego kariera rozkwitała równocześnie ze zwiększonym zainteresowaniem i rozwojem darta. Eric okazał się najlepszym i konsekwentnym graczem w rzutki, utrzymując się w czołówce światowych rankingów od 1980 do 1987 roku. Jego szczęście polegało na tym, że grał w darta w odpowiednim czasie. Media zaczęły wykazywać zwiększone zainteresowanie sportem w latach siedemdziesiątych, w których zostały rozegrane pierwsze mistrzostwa świata. Bristow mimo ogromnego talentu w młodym wieku, wyróżniał się także imponującą osobowością i nieposkromioną wiarą w siebie. Mieszanka ta sprawiła, że w krótkim czasie stał się jednym z bardziej rozpoznawanych i kontrowersyjnych graczy w darta.  

Niespodziewana śmierć Erica Bristowa

W ostatnich dniach światem darta potrząsnęła informacja o śmierci pięciokrotnego mistrza świata i jednej z największych legend tego sportu. Eric Bristow zmarł nagle, 5 kwietnia br. podczas zawodów w Liverpoolu, mając 60 lat. Wydarzyło się to w Echo Arenie, gdzie odbywały się wówczas zawody w darta - Premier League. Bristow, pomimo zakończenia kariery sportowej w 2007, pojawiał się regularnie na tego typu imprezach, jako gość honorowy. Jak podają media, Eric Bristow w pewnym momencie stracił przytomność i upadł. Niestety nie udało się go uratować, stwierdzono rozległy zawał serca. Po tym tragicznym wydarzeniu wiele osób ze środowiska darta przyznało, że Bristow był wyrazistą postacią i  w dużej mierze przyczynił się do popularności tego sportu. Wszyscy zgodnie uznają, że był największą legendą darta.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Nasze atuty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl