Wysyłka w 24h! Darmowa dostawa od 295 zł

 510 865 644

[email protected]

Rzutki do darta czy lotki? Jak mówią profesjonaliści? 0
Rzutki do darta czy lotki? Jak mówią profesjonaliści?

Rzutki do darta czy lotki? Jak mówią profesjonaliści?

Grono fanów darta systematycznie rośnie, choć w Polsce wciąż jest nas mało. Dlaczego? Przecież rzutki znamy od bardzo dawna! No tak… rzutki znamy, ale wciąż mało kto wie, że profesjonalną nazwą popularnej gry w rzutki jest dart.
Jest wśród nas jeden Polak, który pokazał fanom do czego można dojść rzucając lotkami do tarczy. Krzysztof Ratajski, o którego potyczkach w European Championship 2018 pisaliśmy wcześniej,  gra dziś w prestiżowej organizacji PDC. Pan Krzysztof z pewnością nie powiedziałby, że gra w rzutki!

Gra w rzutki – rzutki do tarczy – potyczki słowne z dartem w roli głównej

Rzutki to amatorska, wywodząca się z rozbuchanej pop kultury nazwa poważnej dyscypliny sportowej, jaką jest dart. Gra w lotki to znacznie lepsze określenie niż rzutki - ktoś kto gra w rzutki, nie jest darterem, śmieją się profesjonaliści. Ale tak naprawdę – każda nazwa prowadzi do jednego: do chwili oderwania się od rzeczywistości, porzucenia wszystkich trosk i totalnego skupienia na jednym – trafnym rzucie prosto w sedno.
Co ważne nie potrzeba do tego wiele, bo jedynie kawałek wolnego miejsca w jakimś pomieszczeniu i trochę wolnej przestrzeni na ścianie, aby powiesić tarczę.

Skąd się wzięły rzutki?

Wielu ludzi zwykło mawiać rzutki, kiedy to w tarczy umieszcza się lotki. Zastanowić może nawet sama nazwa dyscypliny, bo jak poprawnie nazwać to „granie w rzutki"?
W języku angielskim używamy słowa darts, które zapożyczyliśmy sobie do naszego ojczystego słownika w formie: dart. Lotki to również poprawna nazwa popularnej gry. Jednak już rzutki rzutują na poziom wiedzy i umiejętności graczy – z pewnością, ktoś kto gra w rzutki, nie ma styczności z profesjonalnym dartem. Spróbujcie choćby znaleźć mistrzostwa gry w rzutki czy europejskie spotkania rzutkarzy – z pewnością napotkacie w tym zadaniu pewne problemy. Oprócz rzutek funkcjonują jeszcze gorsze sformułowania jak: strzałki, strzałka, dartsy, darty. Polecamy zapomnieć, że takie słowa mają jakikolwiek związek ze sportem i zabawą w darta.

W darcie chodzi o rzuty – nie da się tego ukryć!

Sama gra w darta nie jest skomplikowana, a przy okazji można liznąć trochę matematyki sumując punkty, czy planując tak swoje rzuty, aby skończyć rozgrywkę schodząc z 501 punktów. To nie tylko zwykłe przebywanie przy tarczy, ale i interakcja z przeciwnikami, a także trening samodyscypliny i koncentracji.
Zasady są proste nawet dla dzieci w średnim wieku i nikt nie powinien mieć problemów z ich przyswojeniem. Jeśli nie znacie zasad gry w darta, sprawdźcie nasz artykuł, który w sposób prosty i logiczny przedstawia zasady najwspanialszej gry Dart-zasady-gry 👈🏻

Zaopatrz się w sprzęt adekwatny do Twoich umiejętności. Nie wiesz co wybrać? Skontaktuj się z nami, chętnie podpowiemy, od jakich lotek warto zacząć. Ale najpierw zacznij wykreślać słówka ze swojego słownika: rzutki, darty, strzałki, dartsy!

[1529,1532,1518]

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Nasze atuty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl