Opinie o Darter180.com na Opineo.pl

Dart odległość od tarczy – wysokość i wymiary tarczy 0
Dart odległość od tarczy – wysokość i wymiary tarczy

Dart odległość od tarczy – wysokość i wymiary tarczy

Gra w popularne rzutki będzie tym przyjemniejsza, im lepsze akcesoria wykorzystamy podczas zabawy. Ważne jest także, by zachować wszystkie odległości, które są określone w zasadach gry w darta. Tylko wtedy mamy szansę obserwować postępy, jakie robimy i jeszcze bardziej cieszyć się grą.

Dart – odległość od tarczy i wysokość tarczy do darta

Dzięki zastosowaniu sizalu w produkcji tablic do darta, ich żywotność znacznie się wydłużyła. Czym jest sizal? To włókno z liści agawy sizalowej, które charakteryzuje się niezwykłą twardością, ale także elastycznością. Dzięki temu rzutki nie pozostawiają śladów, ponieważ po wyciągnięciu rzutek sizal wraca do pierwotnego kształtu. Popularne są również elektroniczne tablice do gry w darta, które tak naprawdę przeżywają swój renesans. To one były w Polsce pierwsze, a tarcza sizalowa i odmiana darta klasycznego (gra do tarczy sizalowej) przyszły później. Obecnie prawdziwi miłośnicy tej gry najchętniej celują do sizalowych tarczy.

Jak powiesić tarczę do darta? Tak, aby jej centralny punkt, zwany bullseye, znajdował się dokładnie na wysokości 1,73 m (5 stóp i 8 cali). Profesjonalna tarcza do gry w rzutki ma średnicę 45 cm, punktowane pole do gry ma średnicę 33,6 cm. Odległość do tarczy dart każdego zawodnika powinna wynosić 2,37 m (czyli 7 stóp i 9,25 cala).

W grze dart wymiary tarczy są ściśle przestrzegane, jak w innych grach wymiary boiska, bramki czy wysokość siatki. Podobnie odległość od tarczy dart przestrzegana jest tak samo bezkompromisowo, jak odległość rzutu karnego w piłce nożnej. Każda gra, aby mogła wejść na zawodowy poziom, musi mieć dokładnie określone zasady – zarówno przebiegu i punktacji gry, jak i wszystkich wymiarów i odległości.

W naszym asortymencie sklepu mogą Państwo znaleźć użyteczny produkt, który bardzo pomoże w ustawieniu dokładnej wysokości tarczy oraz odległości linii rzutu. Jest to Target Oche Tape .

Odległość od tarczy dart

Dzięki ścisłym wymiarom i odległościom stosowanym w grze dart, możemy oglądać zawody w tę grę na najwyższym, mistrzowskim poziomie. Ma to również znaczenie dla większości amatorów, których cieszą każdorazowe postępy w kolejnych partiach i rozgrywkach, np. barowych w tę popularną grę. Wymiary tarczy dart nie powinny różnić się od siebie, nawet jeśli wykonane są innych materiałów niż sizal. Często jednak zauważamy różnice w wymiarach tarcz. Wielkość tarcz łatwo zweryfikować, szczególnie przyglądając się podwójnie i potrójnie punktowanym polom – te okręgi są nieco szersze na tarczach elektronicznych niż sizalowych. Dlatego osobom, które planują starty w turniejach, zalecamy tarcze sizalowe.

Bez względu na to, jak często i w jakich okolicznościach grasz w rzutki, staraj się, by wszystkie wymiary i odległości były przestrzegane – wszystkim zawodnikom będzie łatwiej trafiać w wymarzone pola i wygrywać kolejne legi oraz sety. Życzymy udanej zabawy!

Komentarze do wpisu (0)

Masz pytania? Email: sklep@darter180.com

|

30-dni na zwrot

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl